Chemia budowlana – hurtownia Szczecin

Chemia budowlana to obecnie bardzo szeroki pojęcie, pod którym skryją się produkty niezbędne niemal na każdym etapie prac budowlanych.
W jeszcze nie tak dawno temu pod pojęciem chemii budowlanej kryły się wszelkiego rodzaju produkty, w postaci sypkiej oraz płynnej, które można było dodać do betonu w celu modyfikacji pierwotnych właściwości mieszanki.
Obecnie kategoria chemii budowlanej to wszelkiego rodzaju silikony, kleje, tynki, farby, fugi, hydroizolacje, żywice , pianki uszczelniające, akryle czy szpachle. W wielkim skrócie chemią budowlaną można nazwać wszystko to, co nie klasyfikuje się jako element czy materiał wybranej instalacji.
Oczywiście produkty zaliczające się do chemii budowlanej są pogrupowane według kategorii podrzędnych np. suchej zaprawy na dziale chemii budowlanej w pobliskiej hurtowni budowlanej. Dlatego też kategoria ta jest dość rzadko spotykana jako jedyny element grupujący produkty. Osoby bez doświadczenia i nienależące do branży budowlanej w tym przypadku szukają produktów po nazwach podkategorii takich jak kleje, farby, tynki czy silikony. Podobne zachowanie znajdziemy również w kategorii systemów dociepleń. Tu główna kategoria skupia w sobie styropian, wełnę i piankę izolacyjną. Dopiero podkategorie dają użytkownikowi szersze spojrzenie na produkty, które mogą go rzeczywiście interesować.

Chemia budowlana – podział na kategorie

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, chemię budowlaną możemy podzielić na różnego rodzaju kategorie. W hurtowni budowlanej Nowa-System, w kategorii chemii budowlanej mamy podział na:
• fugi,
• grunty,
• hydroizolacje,
• kleje,
• silikony, kleje montażowe i akryle,
• piany i uszczelniacze,
• szpachle samopoziomujące,
• szpachle wyrównujące cementowe,
• żywice.
Każda z wyżej wymienionych kategorii pozwala grupować nam produkty według głównego przeznaczenia. Przykładowo w kategorii „grunty” znajdziemy zarówno emulsję przyczepną do szpachli, grunt głęboko penetrujący, jak i koncentrat gruntujący do podłoży chłonnych.

Jak wybrać chemię budowlaną?

Liczba producentów, którzy posiadają w swojej ofercie produkty, kwalifikujące się do kategorii chemii budowlanej jest bardzo duża. Wystarczy, że udamy się do pobliskiego marketu budowlanego i może okazać się, że zakup kleju do płytek nie będzie tak łatwy, jak nam się wydaje. Sytuacja jest troszkę bardziej komfortowa, jeśli wybierzemy hurtownię budowlaną. Tu zdecydowanie częściej możemy spotkać się z ofertą kilku producentów. Jest tak za sprawą dużej specjalizacji oraz głównych odbiorców hurtowni budowlanych. W takim miejscu nie może być przypadkowy lub wątpliwej jakości produkt. Hurtownia budowlana bardzo często zaopatruje duże budowy i skupia się na dostarczeniu najlepszych i kompleksowych rozwiązań w danym zakresie. Nie inaczej jest w przypadku chemii budowlanej, gdzie hurtownia budowlana bardzo często oferuje, fugi, grunty, kleje czy silikony od jednego producenta.
Jeśli szukasz chemii budowlanej, sprawdź koniecznie naszą ofertę w lokalnej hurtowni budowlanej w Szczecinie oraz sklepie online.

Materiały budowlane

Serwis

Doradztwo techniczne , Rozwiązania systemowe, Transport

Jesteśmy po to by oferować Państwu kompletne systemy jakie są wykorzystywane w budownictwie, oraz profesjonalne doradztwo dzięki któremu zaoszczędzicie Państwo swój cenny czas oraz uzyskacie wszelkie odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Więcej

Zamówienia

Dział handlowy

tel. +48 (91) 434 57 90
e-mail: biuro@nowa-system.pl

Sklep

ul. K. Twardowskiego 5 (teren Domaru)
70-100 Szczecin
NIP: 852 258 51 56

Godziny otwarcia
Poniedziałek - piątek 8-16
Sobocza - nieczynne

Więcej

+48 602 427 487