Grunt – preparaty gruntujące do ścian i podłogi

Środki gruntujące mają jedną bardzo ważną rolę, jaką jest odpowiednie przygotowanie podłoża pod kolejne etapy pracy.

Produkty gruntujące przygotowują podłoże przez wyrównanie, wzmocnienie i zmniejszenie chłonności poddanej gruntowaniu powierzchni. Są one niezastąpione przy wielu pracach remontowo-budowlanych i warto o nich pamiętać, szczególnie jeśli nie jesteśmy pewni stanu podłoża, z jakim będziemy pracować.

Rodzaje środków gruntujących

Wybór odpowiedniego środka gruntującego jest niezwykle istotny. To jaki preparat zostanie użyty, może przełożyć się na efekt finalny naszych prac. Tak jak w wielu innych kategoriach chemii budowlanej, również wśród środków gruntujących mamy podział na produkty dedykowane do ścian, podłóg, powierzchni na zewnątrz i wewnątrz budynków. Każda z tych powierzchni może wymagać innego środka gruntującego ze względu na swoje dalsze przeznaczenie i tak środki gruntujące do stosowania na zewnątrz budynków muszą uwzględniać działania atmosferyczne, dlatego przed zakupem warto sprawdzić obszar zastosowania danego środka gruntującego.
W ofercie hurtowni budowlanej Nowa-System znajdują się głównie środki gruntujące od firmy Ardex i Sopro. Producent chemii budowlanej Ardex w swojej ofercie posiada szeroką gamę produktów na bazie żywicy, w tym szybką żywicę naprawczą Ardex PU 5, płynną żywicę Ardex FB, wielofunkcyjną żywicę epoksydową EP 2000, koncentrat gruntujący Ardex P 52, wielofunkcyjny środek gruntujący Ardex P 4 oraz mostek sczepny Ardex P 82. Z kolei producent chemii budowlanej Sopro posiada w swojej ofercie emulsję przyczepną do szpachli, grunt głęboko penetrujący, koncentrat gruntujący do podłoży chłonnych, podkład gruntujący, zaprawę szczepną elastyczną z trasem oraz żywicę budowlaną.

O czym należy pamiętać podczas kupowania produktu do gruntowania?

W przypadku gdy mamy styczność z nowopowstałą ścianą, warto zastanowić się nad wyborem gruntu akrylowego, który doskonale sprawdza się do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków, tworząc przy tym estetyczną i trwałą powłokę gruntującą.
Dla powierzchni, które mogą być narażone na działanie warunków atmosferycznych, warto wybrać dedykowane rozwiązania. W takim przypadku popularne grunty do zabezpieczenia ścian wewnątrz budynków mogą okazać się niewystarczające.
Wybierając grunt, warto wybrać również środek, który będzie dopasowany do farby, jaką będzie finalnie pomalowana ściana. Jeśli chcemy ścianę malować po wcześniejszym gruntowaniu, możemy zaopatrzyć się w grunt dedykowany do konkretnego rodzaju farby, który bardzo często jest oferowany przez tego samego producenta.
Jeśli mamy do czynienia z tynkami gipsowymi, powinniśmy zwrócić uwagę na grunty dedykowane do chłonnych podłoży. Tynk gipsowy jest niezwykle chłonny i powinniśmy z dużą uwagą gruntować jego powierzchnię, gdyż może to mieć bardzo duży wpływ na przebieg późniejszych pracy. Grunt do powierzchni gipsowych powinien wyróżniać się zdolnością wnikania do głębokich warstw materiału.
Jeśli masz wątpliwości, jaki środek do gruntowania najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku, sprawdź dokładnie kondycję powierzchni przed gruntowaniem. Możesz również zrobić jej zdjęcie i udać się do hurtowni budowlanej gdzie doradcy pomogą w wyborze najlepszego środka do gruntowania.

GruntMateriały budowlane

Serwis

Doradztwo techniczne , Rozwiązania systemowe, Transport

Jesteśmy po to by oferować Państwu kompletne systemy jakie są wykorzystywane w budownictwie, oraz profesjonalne doradztwo dzięki któremu zaoszczędzicie Państwo swój cenny czas oraz uzyskacie wszelkie odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Więcej

Zamówienia

Dział handlowy

tel. +48 (91) 434 57 90
e-mail: biuro@nowa-system.pl

Sklep

ul. K. Twardowskiego 5 (teren Domaru)
70-100 Szczecin
NIP: 852 258 51 56

Godziny otwarcia
Poniedziałek - piątek 8-16
Sobocza - nieczynne

Więcej

+48 602 427 487