Hydroizolacja balkonu i tarasu – hurtownia budowlana Szczecin

Praktycznie każdy balkon i taras wymaga odpowiedniego zabezpieczenia przed działaniem warunków atmosferycznych w tym opadów deszczu i śniegu oraz podwyższonej wilgotności. W takim przypadku hydroizolacja pomaga nam zabezpieczyć taras lub balkon przed wodą.

Balkony i tarasy to elementy budynków, które bardzo często wystają poza jego obrys, przez co są bezpośrednio narażone na niekorzystne oddziaływanie warunków atmosferycznych. Aby zwiększyć trwałość naszego balkonu lub tarasu, warto zadbać o odpowiednio wykonaną hydroizolację, która stworzy odpowiedniej jakości barierę dla wody.
Wybór odpowiedniego materiału na hydroizolację tarasu lub balkonu nie jest łatwy, do wyboru mamy tutaj przede wszystkim takie produkty jak:
• arkusze uszczelniające Ardex SK100W,
• elastyczna zaprawa uszczelniająca ARDEX 8+9,
• hydroizolacja pozioma przeciw wilgoci kapilarnej Bostik,,
• taśma uszczelniająca do wodoszczelnych spoin narożnikowych i łączących,
• plastyczny szlam uszczelniający Ardex S 7 plus,
• elastyczna powłoka izolacyjna mineralna od PCI.
Wybór materiałów do hydroizolacji powinien być uwarunkowany rodzajem oraz powierzchnią podłoża, z jaką będziemy mieli styczność. Tu należy pamiętać, że w przypadku dużych powierzchni, elastyczność hydroizolacji jest bardzo ważna. W takim przypadku materiały pozwalające na mostkowanie rys zagwarantuje nam zachowanie odpowiedniej szczelności, nawet w przypadku gdy na powierzchni zaczną występować duże naprężenia.
Kolejnym elementem, który powinniśmy brać pod uwagę położenie tarasu lub balkonu. Tu powinniśmy zadbać, by wilgoć nie wdzierała się w głąb konstrukcji, co może spowodować zalanie jednego z pomieszczeń lub zawilgoceniem samej konstrukcji.

Folia w płynie

Folia w płynie pozwala stworzyć wodoodporną powłokę, dzięki czemu doskonale sprawdza się w takich miejscach jak baseny, prysznice, otwarte balkony i inne miejsca, narażone na bezpośrednie działanie wody. Folia w płynie dzięki swojej postaci jest bardzo łatwa do nałożenia. Gotowy produkt ma postać gęstej emulsji, która z łatwością wnika w szczeliny i zagłębienia.

Zaprawa uszczelniająca

Zaprawa uszczelniająca bardzo często występuje w postaci dwuskładnikowej jak Sopro DSF 423, która jest cementową zaprawą uszczelniającą, wzmocnioną dodatkowo włóknami. Zaprawa uszczelniająca pozwala stworzyć elastyczną i wytrzymałą powłokę, która doskonale chroni przed przepuszczaniem wody oraz pozwala mostkować pęknięcia.
Zaprawy uszczelniające Sopro DSF 423 bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku zabezpieczenia balkonów, pralni, tarasów, natrysków, basenów czy toalet. Sposób nanoszenia zaprawy uszczelniającej jest niezwykle łatwy i może odbywać się z wykorzystaniem wałka, szpachli lub pędzla.
Bez względu na to, czy wybierzesz zaprawę uszczelniającą, czy też folię w płynie musisz pamiętać, by podłoże było czyste i suche. Odpowiednio przygotowane podłoże pozwoli uzyskać bardzo wysoką szczelność i odporność nakładanej powłoki na wiele lat, bez konieczności jej renowacji.

hydroizolacjaMateriały budowlaneWszystko

Serwis

Doradztwo techniczne , Rozwiązania systemowe, Transport

Jesteśmy po to by oferować Państwu kompletne systemy jakie są wykorzystywane w budownictwie, oraz profesjonalne doradztwo dzięki któremu zaoszczędzicie Państwo swój cenny czas oraz uzyskacie wszelkie odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Więcej

Zamówienia

Dział handlowy

tel. +48 (91) 434 57 90
e-mail: biuro@nowa-system.pl

Sklep

ul. K. Twardowskiego 5 (teren Domaru)
70-100 Szczecin
NIP: 852 258 51 56

Godziny otwarcia
Poniedziałek - piątek 8-16
Sobocza - nieczynne

Więcej

+48 602 427 487