Hydroizolacja łazienki – jak wykonać izolację z wykorzystaniem produktów do hydroizolacji Ardex 8 + 9

Hydroizolacja łazienki pełni bardzo ważną funkcję w jej późniejszej eksploatacji. Główną rolą hydroizolacji jest ochrona przed przedostaniem się wilgoci z pomieszczenia w głąb murów oraz ochron przed pojawieniem się grzyba na ścianach. Powłoka hydroizolacyjna zabezpiecza również w przypadku awarii instalacji wodnej, gdzie skutki zalania z pewnością będą mniej widoczne.

Dzieje się tak za sprawą powłoki, jaka tworzy się na ścianach podłodze. Powłoka ta jest niezwykle elastyczna i zapobiega przedostawaniu się wody przez warstwę ochronną.
Woda i duża wilgotność powietrza to nieodłączne elementy każdej łazienki. Niestety woda i wilgoć w powietrzu cechuje się wsiąkaniem w powierzchnie chłonne, jakimi są ściany, stropy i podłogi. Z pozoru drobne wycieki lub zawilgocenia na fugach mogą skończyć się pojawieniem grzyba na ścianie, lub suficie. Jednak już na poziomie remontu czy wykończenia łazienki możemy zabezpieczyć się przed negatywnymi skutkami nadmiernej ilości wilgoci. W przypadku łazienki warto wykonań izolację przeciwwilgociową i przeciwwodną, których głównym celem jest zablokowanie możliwości przedostania się wilgoci w głąb ścian czy podłogi. Dzięki temu zatrzymujemy wilgoć blisko płytkich warstw, które z łatwością można osuszyć z wykorzystaniem odpowiedniego systemu wentylacji.

Jak wykonać hydroizolację z Ardex 8+9

Hydroizolacja łazienki z wykorzystaniem gotowego systemu firmy Ardex to niezwykle łatwy i szybki sposób na stworzenie wysokiej jakości izolacji. Tak jak większość prac remontowych i budowlanych, również prace związane z hydroizolacją należy rozpocząć od dokładnego oczyszczenia powierzchni z pyłu, kurzu i luźnych elementów posadzki lub tynku.

Wyrównanie podłoża – Ardex AM 100 i AR 300

Jeśli nasze podłoże wymaga wyrównania, możemy wybrać zaprawę wyrównującą Ardex AM 100 lub zaprawę wielofunkcyjną Ardex AR 200. Obie zaprawy wiążą bezskurczowo, nadają się zarówno do stosowania wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń oraz są odporne na wodę i warunki atmosferyczne.

Uszczelnienie z wykorzystaniem dwuskładnikowej masy hydroizolacyjnej Ardex 8 + 9

Kolejnym krokiem jest nałożenie pierwszej warstwy uszczelniającej z wykorzystaniem dwuskładnikowej masy Ardex 8 + 9. Po nałożeniu pierwszej warstwy hydroizolacji możemy zabezpieczyć narożniki i łączenia taśmą uszczelniającą.

Arkusze i taśma hydroizolacyjna Ardex

Przy nakładaniu wysokoelastycznej masy uszczelniającej warto pamiętać o wzmocnieniu i zabezpieczeniu narożników oraz wszelkiego rodzaju przejść instalacji wodno-kanalizacyjnych przy użyciu taśm Ardex AK 12 i arkuszy hydroizolacyjnych Ardex SK-F

Hydroizolacja i zaprawa klejowa

Po zabezpieczeniu instalacji i narożników możemy nałożyć kolejną warstwę uszczelnienia Ardex 8 + 9 i przejść do kolejnego kroku, jakim jest nałożenie zaprawy klejowej do płytek Ardex X7 G Plus o bardzo dużej wydajności. Warto zaznaczyć, że zaprawa klejowa Ardex X 7 G Plus nie wymaga gruntowania na płytach gipsowo kartonowych i betonie komórkowym.
Po nałożeniu elastycznej zaprawy klejowej i przyklejeniu płytek możemy przejść do ostatniego kroku, jakim jest fugowanie z użyciem fugi elastycznej Ardex G 6 Flex 1-6


Tak zabezpieczone podłoże i ściany w łazience pozwolą nam uniknąć negatywnych skutków przedostawania się wody do sąsiednich pomieszczeń. Sam system hydroizolacji Ardex to kompleksowe i spójne technologicznie rozwiązanie, które pozwala uzyskać najlepszy efekt i wysoki poziom zabezpieczenia.
Wszystkie wymienione materiały, które są niezbędne do stworzenia hydroizolacji, znajdziesz w naszym sklepie internetowym oraz hurtowni budowlanej w Szczecinie.

hydroizolacjaMateriały budowlaneWszystko

Serwis

Doradztwo techniczne , Rozwiązania systemowe, Transport

Jesteśmy po to by oferować Państwu kompletne systemy jakie są wykorzystywane w budownictwie, oraz profesjonalne doradztwo dzięki któremu zaoszczędzicie Państwo swój cenny czas oraz uzyskacie wszelkie odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Więcej

Zamówienia

Dział handlowy

tel. +48 (91) 434 57 90
e-mail: biuro@nowa-system.pl

Sklep

ul. K. Twardowskiego 5 (teren Domaru)
70-100 Szczecin
NIP: 852 258 51 56

Godziny otwarcia
Poniedziałek - piątek 8-16
Sobocza - nieczynne

Więcej

+48 602 427 487