Hydroizolacja łazienki z wykorzystaniem maty uszczelniającej Ardex

Hydroizolacja łazienki pozwala zabezpieczyć pomieszczenie przed przedostawaniem się wody w głąb stropów i ścian oraz zabezpiecza ściany budynków przed możliwością powstania grzyba. Jest to możliwe dzięki stworzeniu szczelnej i elastycznej powłoki hydroizolacyjnej, która uniemożliwia przedostaniu się wody na którąkolwiek ze stron naniesionej warstwy ochronnej.

System łazienkowy Ardex – jak stworzyć hydroizolację w łazience krok po kroku
System hydroizolacji łazienkowej Ardex, z wykorzystaniem mat uszczelniających składa się z 7 kroków, które pozwolą wyrównać podłoże, uszczelnić je, przygotować do położenia płytek oraz zafugować wysokoelastyczną masą fugową.

Krok 1 – Wyrównanie podłoża Ardex AR 300 i AM 100

Odpowiednie przygotowanie podłoża przed nałożeniem warstwy hydroizolacyjnej jest bardzo ważne i nie powinniśmy pomijać tego kroku. Do wyrównania możemy wykorzystać zaprawę wyrównującą lub zaprawę wielofunkcyjną Ardex. W przypadku zaprawy wyrównującej mamy do dyspozycji szybkowiążący produkt, jakim jest Ardex AM 100. Już po dwóch godzinach od nałożenia zaprawy wyrównującej możemy przystąpić do układania płytek. Drugą możliwością jest wybór zaprawy wielofunkcyjnej Ardex AR 300, która również bardzo szybko wiąże i tak jak Ardex AM 100 pozwala układać płytki po dwóch godzinach.

Krok 2 – dwuskładnikowy klej uszczelniający Ardex 7 + 8

Klej uszczelniający Ardex to specjalnie przygotowana dwuskładnikowa mieszanka, która służy do montażu mat Ardex SK 100 W. Klej Ardex 7 + 8 wyróżnia się bardzo szybkim utrwaleniem i wiązaniem, jest wysokoelastyczny i doskonale sprawdza się zarówno na ścianach, jak i podłogach wewnątrz oraz na zewnątrz pomieszczeń.

Krok 3 – nałożenie maty uszczelniającej Ardex SK 100 W i taśm Ardex SK 12

Mata uszczelniająca Ardex SK 100 W i taśmy Ardex SK 12 pozwalają uzyskać bardzo wysokiej jakości uszczelnienie podłogi, ścian oraz narożników, a wykorzystanie arkuszy uszczelniających w miejscach wyprowadzenia instalacji wodnokanalizacyjnej dodatkowo wzmacnia i uszczelnia newralgiczne punkty w łazience. Łączenie mat uszczelniających na podłodze i ścianach z wykorzystaniem dedykowanych taśm Ardex SK 12 jest ważne dla uzyskania ciągłości warstwy hydroizolacyjnej. Taśmy z dużą łatwością pozwalają się formować i bez problemu nałożymy je wzdłuż łączenia ściany z podłogą. W przypadku narożników możemy wykorzystać gotowe taśmy profilowane do kątów wklęsłych i rozwartych.

Krok 4 – Zaprawa klejowa Ardex i kładzenie płytek

Po nałożeniu warstwy hydroizolacyjnej możemy przejść do nakładania płytek na elastyczną zaprawę klejową Ardex X 7 G Plus, która wyróżnia się bardzo plastyczną konsystencją, dużą stabilnością, wodoodpornością i dużą wydajnością.

Krok 5 – fugowanie w pomieszczeniach o dużej wilgotności

Po nałożeniu płytek, możemy przystąpić do fugowania z wykorzystaniem elastycznej masy fugowej Ardex G6 Flex, która doskonale sprawdza się w wilgotnych pomieszczeniach. Fuga Ardex G6 Flex jest hydrofobowa, tworzy gładką powierzchnię i ma właściwości antygrzybiczne, dzięki czemu jest doskonałym wyborem w miejscach o średniej i dużej wilgotności.
Jeśli szukasz gotowego systemu do hydroizolacji łazienki, sprawdź koniecznie naszą ofertę produktów Ardex w sklepie internetowym oraz hurtowni stacjonarnej.

hydroizolacjaMateriały budowlaneWszystko

Serwis

Doradztwo techniczne , Rozwiązania systemowe, Transport

Jesteśmy po to by oferować Państwu kompletne systemy jakie są wykorzystywane w budownictwie, oraz profesjonalne doradztwo dzięki któremu zaoszczędzicie Państwo swój cenny czas oraz uzyskacie wszelkie odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Więcej

Zamówienia

Dział handlowy

tel. +48 (91) 434 57 90
e-mail: biuro@nowa-system.pl

Sklep

ul. K. Twardowskiego 5 (teren Domaru)
70-100 Szczecin
NIP: 852 258 51 56

Godziny otwarcia
Poniedziałek - piątek 8-16
Sobocza - nieczynne

Więcej

+48 602 427 487