Hydroizolacja

Hydroizolacja sklep Szczecin

Izolacja przeciwwilgociowa to nic innego jak zabezpieczenie budynku lub wybranych pomieszczeń przed możliwością przedostania się wody. Hydroizolacja jest najczęściej stosowana w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności jak łazienki, sauny czy baseny oraz balkonach i tarasach.
Hydroizolację możemy wykonać na kilka sposobów. W zależności od potrzeb możemy wybrać gotowy system hydroizolacji Ardex do łazienki lub tarasu, gdzie otrzymujemy gotowy zestaw produktów, które kompleksowo zabezpiecza powierzchnie. Możemy również wybrać folię w płynie, która również stworzy szczelną powłokę ochronną i zabezpieczy powierzchnię przed przenikaniem wody.
Przy kładzeniu hydroizolacji musimy pamiętać o tym, że miejsca narażone na naprężenia powinny być dodatkowo wzmocnione, tu z pomocą przychodzą nam taśmy, maty i arkusze hydroizolacyjne.

Hydroizolacja Łazienki – folia w płynie

Stworzenie warstwy hydroizolacyjnej w łazience jest często pomijane przez inwestorów, co jest oczywiście dużym błędem. Hydroizolacja jest wymagana w pomieszczeniach o dużej wilgotności takich jak łazienki, pralnie czy kuchnie i powinniśmy ją stosować przynajmniej w strefach o wysokim ryzyku chłonięcia wody. Do takich stref zaliczana jest podłoga oraz ściana w miejscach sąsiadujących z umywalką, prysznicem i wanną.

Taśma hydroizolacyjna

Taśma hydroizolacyjna powinna być stosowana wszędzie tam, gdzie powierzchnie pionowe stykają się ze sobą lub z podłożem. Dzięki temu możemy wzmocnić warstwę hydroizolacyjną w miejscach, gdzie występują duże naprężenia. Taśmy hydroizolacyjne doskonale sprawdzają się na prostych odcinkach, natomiast to zabezpieczenia narożników warto wybrać dedykowane rozwiązanie, jakim są specjalnie uformowane narożniki uszczelniające wewnętrzne o kącie 90 stopni oraz zewnętrzne o kącie 270 stopni.

Folia w płynie

Folia w płynie to jednoskładnikowa i gotowa do użytku, płynna masa uszczelniająca. Folie w płynie wyróżniają się niewielką grubością warstwy uszczelniającej i dużą elastycznością. Dzięki temu folia w płynie doskonale sprawdza się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. W naszej ofercie znajduje się kilka rodzajów folii w płynie, jednak najczęściej jest ona wybierana do zabezpieczenia posadzki i ścian w łazienkach. Dużą zaletą folii w płynie jest niewątpliwie łatwość i szybkość aplikacji. Wyschnięta powłoka jest cienka i bardzo elastyczna, a jej grubość nie przekracza jednego milimetra. Wybierając folię w płynie, jesteśmy w stanie skutecznie zakryć drobne rysy i pęknięcia.

Dwuskładnikowa zaprawa uszczelniająca

Elastyczne i dwuskładnikowe zaprawy uszczelniające pozwala stworzyć elastyczną i wytrzymałą powłokę, która nie przepuszcza wody. Ten rodzaj materiału od wielu lat jest wykorzystywany do hydroizolacji pomieszczeń, które są narażone na częsty kontakt z wodą oraz dużą wilgotnością powietrza. Dwuskładnikowe zaprawy uszczelniające doskonale sprawdzają się w zabezpieczeniu pomieszczeń sanitarnych, balkonów czy tarasów.

Uszczelniacz hybrydowy

Uszczelniacze hybrydowe to wysokoelastyczne masy na bazie polimerów do stosowania w wielu częściach budynku. W odróżnieniu od popularnych uszczelniaczy poliuretanowych nie mają w swoim składzie izocyjanianów, dzięki czemu nie pienią się po nałożeniu.

Serwis

Doradztwo techniczne , Rozwiązania systemowe, Transport

Jesteśmy po to by oferować Państwu kompletne systemy jakie są wykorzystywane w budownictwie, oraz profesjonalne doradztwo dzięki któremu zaoszczędzicie Państwo swój cenny czas oraz uzyskacie wszelkie odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Więcej

Zamówienia

Dział handlowy

tel. +48 (91) 434 57 90
e-mail: biuro@nowa-system.pl

Sklep

ul. K. Twardowskiego 5 (teren Domaru)
70-100 Szczecin
NIP: 852 258 51 56

Godziny otwarcia
Poniedziałek - piątek 8-16
Sobocza - nieczynne

Więcej

+48 602 427 487