Fugi do kostki brukowej

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Fuga do kostki – hurtownia Szczecin

Praktycznie wszędzie tam, gdzie jest kostka brukowa, pojawia się również fuga, która pozwala odpowiednio wykończyć i zabezpieczyć taras, chodnik, podjazd, ścieżkę czy schody z kostki brukowej. Fuga pełni bardzo ważną funkcję i w zależności o wybranej kostki brukowej, granitowej, kamienia naturalnego czy płyt tarasowych oraz ich przeznaczenia możemy wybrać dedykowaną fugę, której celem jest wypełnienie spoin między kostkami, co pozwala zabezpieczyć powierzchnię przed przemieszczaniem się.

Fuga do kostki brukowej

Kostka brukowa jest narażona na działanie czynników zewnętrznych, w tym uszkodzenia mechaniczne. Odpowiednio dobrana fuga do kostki brukowej, pozwala trwale zabezpieczyć kostkę przed wyszczerbieniem w przypadku, gdy kostka jest zbyt ciasno ułożona. Wypełnienie szczelin z wykorzystaniem fugi do kostki pozwala zabezpieczyć powierzchnię przed występowaniem trawy, chwastów czy mchu w spoinach. Ze względu na rodzaje kostek brukowych, ich przeznaczenie do eksploatacji przez ruch pieszych lub samochodów ciężarowych, ukształtowanie terenu, czy same walory estetyczne, możemy bardzo dokładnie wybrać rodzaj fugi, która w wielu przypadkach sprawdzi się zdecydowanie lepiej od cały czas popularnego piasku.

Fuga do kostki brukowej – cena

W zależności od rodzaju fugi i jej przeznaczenia musimy liczyć się z wydatkiem od kilku do kilkudziesięciu złotych za kilogram masy fugowej do kostki brukowej. Na rynku dostępne są fugi jedno i dwuskładnikowe, fugi z trasem do kamienia naturalnego, fugi do kostki brukowej, fugi epoksydowe oraz drenażowe. Do ceny fugi warto doliczyć również koszt preparatu, który ułatwia zmywanie fugi z powierzchni kamiennych i kostki brukowej. Bardzo często wybieranym produktem jest fuga do nawierzchni brukowych i z płyt od SOPRO BSF, która jest dostępna w workach o masie 25 kilogramów. Cena fugi Sopro BSF 25kg zaczyna się już od około 90 zł za worek. Z kolei dwuskładnikowa fuga epoksydowa na bazie żywicy do kostki brukowej Sopro EPF 594, która jest odporna na czyszczenie mechaniczne oraz mycie pod ciśnieniem wody kosztuje nieco ponad pięćset złotych za pojemnik o masie 25 kilogramów.

Fuga do kostki granitowej

Kostkę granitową można zabezpieczyć przed przemieszczaniem się na wiele sposobów. Jednym ze sprawdzonych sposobów jest zabezpieczenie kostki fugą, którą wykorzystuje się również w przypadku standardowej kostki brukowej. Wielu fachowców poleca zabezpieczenie kostek granitowych z wykorzystaniem fugi żywicznej, która jest bardzo łatwa do rozprowadzenia i dobrze stabilizuje kostki granitowe.

Fuga epoksydowa do kostki brukowej

Wykorzystanie fugi epoksydowej do spoinowania kostki jest bardzo często spotykane w miejscach, które są narażone na wzmożony ruch. Największymi zaletami fugi epoksydowej do kamienia jest jej odporność na mróz, wodę, wypłukiwanie oraz sól drogową. Bardzo często wybierana jest wysokowyrzymała fuga epoksydowa do kostki brukowej Sopro HFE oraz dwuskładnikowa fuga epoksydowa do kostki brukowej Sopro EPF 594.

Fuga do kamienia naturalnego

W przypadku kamienia możemy wybierać fugi żywiczne, epoksydowe oraz cementowe. Fugi epoksydowe i żywiczne są zdecydowanie polecane jako materiał do spoinowania kamienia naturalnego. Warto tu zaznaczyć, że w przypadku pomieszczeń zamkniętych, można skorzystać z fugi silikonowej oraz akrylowej. Jeśli chcemy spoinować kamień cięty, warto rozważyć wykorzystanie fugi żywicznej. Natomiast w przypadku kamienia płomieniowanego możemy sięgnąć po fugi elastyczne oraz żywiczne.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o fudze do kamienia, sprawdź szczegóły oferty w sklepie internetowym i hurtowni online. Nasi doradcy każdego dnia służą pomocą w doborze materiałów budowlanych, w tym również doborem odpowiedniej fugi do kamienia, płyt tarasowych zarówno gresowych, jak i ceramicznych.

Dobra fuga do kamienia – sklep Szczecin

Wybór odpowiedniej fugi do kamienia nie jest łatwy. W tym miejscu nie powinniśmy oszczędzać i stosować produktów wątpliwej jakości, ponieważ odpowiedniej jakości fuga może nie tylko zabezpieczyć powierzchnię na wiele lat, ale również przeciwdziałać uszkodzeniom mechanicznym oraz porastaniu mchem.

Serwis

Doradztwo techniczne , Rozwiązania systemowe, Transport

Jesteśmy po to by oferować Państwu kompletne systemy jakie są wykorzystywane w budownictwie, oraz profesjonalne doradztwo dzięki któremu zaoszczędzicie Państwo swój cenny czas oraz uzyskacie wszelkie odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Więcej

Zamówienia

Dział handlowy

tel. +48 (91) 434 57 90
e-mail: biuro@nowa-system.pl

Sklep

ul. K. Twardowskiego 5 (teren Domaru)
70-100 Szczecin
NIP: 852 258 51 56

Godziny otwarcia
Poniedziałek - piątek 8-16
Sobocza - nieczynne

Więcej

+48 602 427 487