Klej do styropianu i wełny mineralnej – sprawdź jaki produkt warto kupić

Wybór odpowiedniego rodzaju kleju do zamocowania izolacji w postaci styropianu lub wełny mineralnej ma wpływ na samą trwałość ocieplenia, jak i jego szczelność. Sprawdź jaki produkt warto wybrać, by izolacja termiczna była na wysokim poziomie.

Odpowiedni montaż warstwy termoizolacyjnej to bardzo ważny etap i nie powinniśmy tu wybierać produktów wątpliwej jakości. Trwałe przymocowanie izolacji termicznej to priorytetowy punkt na każdej liście związanej z ociepleniem domu czy budynku i ma to również duże znaczenie dla zapewnienia odpowiedniej ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Kleje do styropianu, wełny mineralnej i polistyrenu ekstrudowanego różnią się między sobą ze względu na różne wymagania materiałów termoizolacyjnych pod względem samego wiązania.

Klej do styropianu – hurtownia Szczecin

Styropian to obecnie najpopularniejszy materiał termoizolacyjny, który jest stosowany w budownictwie mieszkalnym. Powstaje on z płyt ekspandowanego polistyrenu i do prawidłowego montażu zalecane jest użycie dedykowanego kleju, który zapewni odpowiednią przyczepność zarówno do samej płyty styropianowej i podłoża. Tu niezatopiony może okazać się klej do styropianu UniFix od firmy Baumit, który zapewnia bardzo dobrą przyczepność do styropianu, nadaje się na wszelkiego rodzaju podłoża mineralne oraz jest łatwy w przygotowaniu i aplikacji. Klej do styropianu Baumit UniFix jest dostępny w workach o masie 25 kilogramów, co pozwala pokryć o 5-6 metrów kwadratowych elewacji. Klej Baumit znajdziesz w naszej hurtowni budowlanej w Szczecinie oraz sklepie internetowym

Klej do polistyrenu ekstrudowanego XPS

XPS bardzo często jest traktowany jako styropian, jednak wykazuje on nieco inne właściwości niż popularny styropian EPS. Dlatego też powinniśmy dobrać dedykowany klej, który sprosta wymaganiom płyty styrodurowej. W tym przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem będzie klej poliurytanowy, który jest niezwykle łatwy w nakładaniu i bardzo szybko uzyskuje pożądaną twardość. Warto zaznaczyć, że klej poliurytanowy do polistyrenu ekstrudowanego XPS zapewnia bardzo dobrą przyczepność, również na takich powierzchniach jak szkło, drewno, PCV czy papa.

Klej do wełny mineralnej

Wełna mineralna jest materiałem termoizolacyjnym o najwyższej wadze w przeliczeniu na metr sześcienny. W takim przypadku potrzebujemy kleju, który zapewni odpowiednio mocne połączenie i zagwarantuje nam trwałość nawet w trudnych warunkach. Dobrym rozwiązaniem może tu być zaprawa klejowa do wełny i styropianu Baumit NivoFix, która charakteryzuje się bardzo dobrą urabialnością i przyczepnością. Klej ze względu na bardzo dobre właściwości przyczepne nadaje się do stosowania w systemach ociepleń wełną mineralną oraz styropianem EPS.
Praktycznie każdy klej do wełny mineralnej nadaje się do użycia podczas montażu płyt EPS i XPS ze względu na najlepsze właściwości przyczepne. Jeśli szukasz odpowiedniego kleju lub pełnego systemu termoizolacji, sprawdź naszą ofertę w hurtowni budowlanej i sklepie online. Zapewniamy konkurencyjne ceny oraz transport w wybrane miejsce.

KlejeMateriały budowlaneWszystko

Serwis

Doradztwo techniczne , Rozwiązania systemowe, Transport

Jesteśmy po to by oferować Państwu kompletne systemy jakie są wykorzystywane w budownictwie, oraz profesjonalne doradztwo dzięki któremu zaoszczędzicie Państwo swój cenny czas oraz uzyskacie wszelkie odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Więcej

Zamówienia

Dział handlowy

tel. +48 (91) 434 57 90
e-mail: biuro@nowa-system.pl

Sklep

ul. K. Twardowskiego 5 (teren Domaru)
70-100 Szczecin
NIP: 852 258 51 56

Godziny otwarcia
Poniedziałek - piątek 8-16
Sobocza - nieczynne

Więcej

+48 602 427 487