Styropian biały czy szary Swisspor – sprawdź w hurtowni styropianu Szczecin

Wybór styropianu do ocieplania domu to niezwykle ważna decyzja. Ilość rodzajów tego materiału izolacyjnego sprawia, że niejeden inwestor może zawahać się przed wyborem najlepszego styropianu do ocieplenia elewacji budynku. Sprawdź, na co zwrócić uwagę i jak wybrać dobry styropian.W ofercie hurtowni budowlanych mamy do wyboru wiele różnego rodzaju materiałów izolacyjnych, w tym styropian dostępny w różnych wariantach. Sam styropian możemy podzielić na styropian ekspandowany (EPS) oraz ekstrudowany (XPS).
Główną różnicą między styropianem EPS i XPS jest sposób jego wytwarzania. W przypadku styropianu EPS, granulki polistyrenu są poddawane spienieniu, następnie formowane w większe bloki, które w ostatniej fazie produkcji są cięte do właściwego wymiaru. Ostatni proces cięcia styropianu do gotowego wymiaru sprawia, że boczne krawędzie są porowate i tym samy bardziej podatne na nasiąkanie.
W przypadku styropianu XPS, granulki polistyrenu są spieniane w we wcześniej przygotowanych formach, dzięki czemu gotowy produkt jest jednorodny i posiada wysoką odporność na nasiąkanie.

Styropian XPS i EPS Swisspor- współczynnik lambda

Hurtownie budowlane oferuję wiele rodzajów styropianu, na każdym z nich możemy zobaczyć współczynnik lambda, który określa przewodzenie cieplne i wynosi on zazwyczaj od 0,031 W/m*K do 0,045 W/m*K. Przy wykorzystaniu styropianu o dwóch skrajnych parametrach Lambda, może okazać się, że będziemy potrzebowali o połowę grubszego styropianu w przypadku produktu o słabym parametrze Lambda, by zapewnić takie same właściwości izolacyjne.
Współczynnik lambda dla styropianu EPS wynosi najczęściej od 0,032 do 0,038, natomiast styropian XPS oferuje lambdę na poziomie 0,02 co sprawia, że ma o wiele lepsze właściwości izolacyjne przy zastosowaniu tej samej grubości styropianu na elewacji budynku.

Styropian Swisspor FASADA – rodzaje

Firma Swisspor oferuje gamę produktów z serii Swisspor FASADA, które są bardzo dobrą izolacją termiczną w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym oraz użyteczności publicznej. Styropian Swisspor posiada bardzo dobry współczynnik ceny do oporu cieplnego, dzięki czemu z powodzeniem możemy go wykorzystać do ochrony przed wyziębieniem zimą oraz nadmiernym przegrzewaniem w miesiącach letnich.

Styropian Szczecin

Jeśli szukasz styropianu Swissporr, sprawdź ofertę naszej hurtowni budowlanej Nowa-System. Posiadamy szeroki wybór materiałów izolacyjnych, w tym styropian EPS i XPS, który jest dostępny w naszych magazynach w Szczecinie.

Materiały budowlaneStyropian

Serwis

Doradztwo techniczne , Rozwiązania systemowe, Transport

Jesteśmy po to by oferować Państwu kompletne systemy jakie są wykorzystywane w budownictwie, oraz profesjonalne doradztwo dzięki któremu zaoszczędzicie Państwo swój cenny czas oraz uzyskacie wszelkie odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Więcej

Zamówienia

Dział handlowy

tel. +48 (91) 434 57 90
fax: +48 (91) 434 70 40
e-mail: biuro@nowa-system.pl

Sklep

ul. K. Twardowskiego 5 (teren Domaru)
70-100 Szczecin
NIP: 852 258 51 56

Godziny otwarcia
Poniedziałek - piątek 8-16
Sobocza - nieczynne

Więcej