Styropian elewacyjny (fasadowy) – jaki wybrać i gdzie kupić w Szczecinie

Termoizolacja ścian budynku jest jednym z głównych elementów, które rzutują na przyszłe koszty ogrzewania w zimę oraz klimatyzacji latem. Sprawdź jaki styropian fasadowy warto kupić.

Wielu producentów styropianu ma jego ścisłą kategoryzację ze względu na właściwości oraz przeznaczenie. W przypadku styropianu, który jest przeznaczony do ocieplenia ścian budynku, wielu producentów nazywa swoje produkty jako „fasada” lub styropian fasadowy. Nie inaczej jest w przypadku producenta styropianu Swisspor i jego produktów z linii Fasada.

Styropian na elewację – jaka lambda?

Lambda to chyba najczęściej powtarzający się parametr, jeśli chodzi o wybór styropianu. Wielu producentów styropianu bardzo mocno podkreśla wartość lambda na opakowaniach i w nazwach swoich produktów. Nie bez przyczyny tak bardzo jest on powiązany z produktem, jakim jest styropian. Lambda jest parametrem, który określa współczynnik przewodzenia ciepła. Im wartość parametru lambda jest mniejsza tym oczywiście lepiej. Tu trzeba odróżnić wartość lambda od wartości deklarowanej lambda. Stojąc przed wyborem styropianu, powinniśmy kierować się wartością lambdy deklarowanej. Wszelki inne znaczenia mają głównie charakter marketingowy i mogą wprowadzać w błąd osobę, która szuka dobrego produktu w niewygórowanej cenie.
Styropian fasadowy, który możemy kupić w hurtowni budowlanej, ma bardzo często lambdę w przedziale od 0,03 do 0,045 W/(mK). Tu oczywiście możemy spotkać styropian o grubości zarówno 20, jak i 30 cm, który ma praktycznie takie same dane dotyczące parametru lambda. W przypadku styropianu nie zawsze w parze z grubością będą szły lepsze parametry izolacyjne. Czasem może okazać się, że wybór cieńszego styropianu grafitowego będzie o wiele korzystniejszy niż zakup grubszego styropianu białego. Tu możemy uzyskać korzyść finansową podczas zakupu i późniejszych oszczędności na ogrzewaniu domu, dzięki lepszej izolacji termicznej.

Ocieplenie budynku – system ETICS

Styropian to tylko jeden z elementów, które wpływają na jakość tworzonej termoizolacji. W praktyce na jej jakość wpływa wspomniany wcześniej styropian, zaprawa klejąca, mocowania, łączniki, siatka zbrojąca i masa tynkarska. Tak więc chcąc uzyskać, jak najlepszy efekt, warto zdecydować się na konkretnego producenta i trzymać się jego zaleceń względem sugerowanego systemu ociepleń. Tworzenie izolacji budynku na podstawie systemu ETICS to szereg zalet, do których z pewnością możemy wliczyć ograniczenie mostów termicznych, ograniczenie utraty energii cieplnej i dobrą trwałość.

Styropian fasadowy (elewacyjny) Swisspor Szczecin

Swisspor ma w swojej ofercie blisko 9 rodzajów styropianu fasadowego o parametrze lambda od 0,045 do 0,031. Warto tu zaznaczyć, że pyty styropianu Swisspor z kategorii Fasada mogą być stabilizowane, gładkie lub frezowane. Styropian fasadowy od Swisspor w zależności od wybranego modelu pozwala na uzyskanie bardzo dobrych właściwości izolacyjnych, odporności na wilgoć, czy poddawania większym obciążeniom mechanicznym.
Jeśli szukasz styropianu fasadowego, sprawdź koniecznie naszą ofertę w sklepie internetowym oraz w hurtowni budowlanej, która znajduje się blisko centrum Szczecina. Zapewniamy konkurencyjne ceny stropianu oraz dostawę na teren budowy.

Materiały budowlaneStyropian

Serwis

Doradztwo techniczne , Rozwiązania systemowe, Transport

Jesteśmy po to by oferować Państwu kompletne systemy jakie są wykorzystywane w budownictwie, oraz profesjonalne doradztwo dzięki któremu zaoszczędzicie Państwo swój cenny czas oraz uzyskacie wszelkie odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Więcej

Zamówienia

Dział handlowy

tel. +48 (91) 434 57 90
fax: +48 (91) 434 70 40
e-mail: biuro@nowa-system.pl

Sklep

ul. K. Twardowskiego 5 (teren Domaru)
70-100 Szczecin
NIP: 852 258 51 56

Godziny otwarcia
Poniedziałek - piątek 8-16
Sobocza - nieczynne

Więcej

+48 602 427 487