Styropian Swisspor czy Termo Organika

Wybór odpowiedniego styropianu nie jest łatwy, sprawdź dwie popularne firmy z dużą ofertą styropianu.

Parametry styropianu Swisspor

Styropian Swisspor to bardzo popularny materiał izolacyjny, wybierany zwłaszcza przez specjalistów zwracających uwagę na doskonałą jakość i niewygórowaną cenę. Do najpopularniejszych styropianów należą zwłaszcza: Swisspor EPS 100 do mocnej podłogi, Swisspor Lambda Plus Fasada 032 do ciepłej fasady, Swisspor Lambda White oraz grafitowy styropian podłogowy Swisspor Lambda 100. Niezależnie jednak od wybranego produktu, każdy materiał budowlany jest doskonałym, ekologicznym wyborem, wysokiej jakości, który doceni każda firma montująca.

Firma Swisspor zajmuje bardzo ważne miejsce na rynku materiałów budowlanych ze względu na ponad trzydziestoletnie doświadczenie, wysokiej klasy produkty oraz umiejętność dostosowania swojej oferty do każdego, nawet wymagającego klienta. Swoją ogromną popularność zawdzięcza także zgranemu zespołowi, potrafiącemu odpowiedzieć na każde, nawet najtrudniejsze pytanie, klienta.

Przedsiębiorstwo Swisspor swoją działalność rozpoczęło w Szwajcarii, szybko zajmując pozycję lidera w branży i stopniowo przenosząc się także do innych państw europejskich. Co ciekawe, także tam grupa Swisspor została uznana za godną zaufania i polecania firmę.

Swisspor posiada bardzo bogaty wachlarz materiałów budowlanych, który trudno opisać w kilku słowach. Gwarantujemy jednak, że każdy znajdzie idealny styropian dla siebie, zarówno grafitowy, fundamentowy, dachowo-podłogowy, jak i elewacyjny. Parametry styropianu Swisspor są bardzo zróżnicowane, firma oferuje np. grubości styropianu od 1 cm do 30 cm, w zależności od potrzeb klienta. Taka różnorodność parametrów jest bardzo korzystna, bowiem pozwala każdemu klientowi na indywidualny, optymalny dobór potrzebnych materiałów.

Oprócz tego firma Swisspor jest ceniona także za to, że przeprowadza wszystkie swoje procesy logistyczne z największą dbałością. Wskutek tego klient otrzymuje bardzo szybki transport swoich materiałów budowlanych, bez ryzyka jakichkolwiek uszkodzeń.

Izolacja cieplna od Termo Organika

Styropian Termo Organika to także produkty wysokiej jakości potwierdzone nagrodami, rekomendacjami oraz opiniami ekspertów. Firma jest kojarzona zwłaszcza z oryginalnym styropianem w kropki o nazwie „Dalmatyńczyk”. Termo Organika zastrzegła sobie jego produkcję zarówno w polskim, jak i europejskim Urzędzie Patentowym.

Styropian ten jest poddawany ciągłym badaniom, dlatego zdobył uznanie wśród klientów za jego jakość, otrzymał specjalny certyfikat zgodności Instytutu Techniki Budowlanej, a nawet posiada rekomendacje techniczne RTQ. Termo Organika każdego dnia dba o to, aby na rynku nie pojawiły się kiepskie podróbki tego styropianu, produkowane przez nieetyczną i nieuczciwą konkurencję. Wszystko to w trosce o komfort oraz bezpieczeństwo klientów. Decydując się więc na styropian Termo Organika masz gwarancję zakupu materiału najwyższej jakości.

Styropian fasadowy, na fundamenty i XPS

Wybór styropianu elewacyjnego jest bardzo ważny, bowiem odgrywa znaczącą rolę w termoizolacji budynków. Zimą musi zatrzymywać ciepło w budynku, natomiast latem zapobiegać nagrzewaniu się elewacji. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby wybrać styropian wysokiej jakości, wart swojej ceny i spełniający swoje zadanie przez wiele lat.

Wybierając styropian fasadowy zwróć uwagę zwłaszcza na jego kolor (biały lub grafitowy), grubość (dostępna od 1 do 30 cm) oraz współczynnik przenikania ciepła Lambda (im niższy tym lepszy).

Styropian na fundamenty ma przede wszystkim zapobiegać ucieczce ciepła z domu, co pozwoli obniżyć koszty ogrzewania. Dodatkowo izolacja ta pozwala uniknąć takich problemów, jak: pleśń, zawilgocenie oraz grzyb wewnątrz budynku.

Zarówno w przypadku styropianu fasadowego, jak i tego przeznaczonego do fundamentów warto wybrać szary styropian, ze względu na lepsze parametry izolacyjne.

Ostatni rodzaj styropianu, czyli XPS, idealnie nadaje się do miejsc trudnych i o dużym obciążeniu, ze względu na swoją twardość, wytrzymałość czy odporność na wilgoć. Z reguły styropian XPS wykorzystuje się do ocieplania posadzek na gruncie, fundamentów w ciężkich warunkach gruntowych czy gruntu wokół budynku.

StyropianWszystko

Serwis

Doradztwo techniczne , Rozwiązania systemowe, Transport

Jesteśmy po to by oferować Państwu kompletne systemy jakie są wykorzystywane w budownictwie, oraz profesjonalne doradztwo dzięki któremu zaoszczędzicie Państwo swój cenny czas oraz uzyskacie wszelkie odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Więcej

Zamówienia

Dział handlowy

tel. +48 (91) 434 57 90
e-mail: biuro@nowa-system.pl

Sklep

ul. K. Twardowskiego 5 (teren Domaru)
70-100 Szczecin
NIP: 852 258 51 56

Godziny otwarcia
Poniedziałek - piątek 8-16
Sobocza - nieczynne

Więcej

+48 602 427 487