Sufit podwieszany w salonie i łazience – cena, wady i zalety

Sufity podwieszane bardzo często możemy spotkać w nowoczesnym budownictwie, ale jak one sprawdzają się w przypadku mieszkań, gdzie chcemy je wykorzystać do wykończenia salonu, kuchni czy łazienki? Wszystko zależy oczywiście od konkretnego pomieszczenie i jego indywidualnych właściwości.

Sufit podwieszany to niewątpliwie jeden z tych elementów, który może znacząco wpłynąć na poprawę estetyki i funkcjonalności salonu kuchni czy łazienki. Oczywiście każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, dlatego poniżej znajdują się najważniejsze informacje dotyczące montażu sufitu podwieszanego.

Sufit podwieszany w salonie

Wiele osób uważa, że sufity podwieszane mają za zadanie obniżyć wysokość mieszkania, zamaskować niedoskonałości lub zniwelować widoczne skosy naszego stropu, a przez to nie nadają się do niskich mieszkań. Oczywiście takie sformułowanie to nic bardziej mylnego, gdyż z wykorzystaniem sufitu podwieszanego możemy optycznie powiększyć mały salon czy niskie mieszkanie.

Materiały, z których wykonany jest sufit podwieszany, pozwalają niemal dowolnie formować kształty i formy. Dzięki temu możemy zarysować podział salonu lub wyznaczyć jego strefy. To wszystko bardzo dobrze się sprawdza w przypadku dużych salonów z otwartą kuchnią.

Osoby decydujące się na sufit podwieszany, w głównej mierze wybierają go ze względu na aspekt dekoracyjny. Stworzenie “wyspy” w salonie umożliwia nam zastosowanie oświetlenia dekoracyjnego, którego nie moglibyśmy wykorzystać w przypadku tradycyjnego sufitu.

Sufit podwieszany w łazience

Wybierając dekorację w postaci sufitu podwieszanego, który chcemy zamontować w łazience lub innym pomieszczeniu o podwyższonej wilgotności powinniśmy w pierwszej kolejności pamiętać o wyborze odpowiedniej klasy materiałów. O ile łazienki czy kuchnie są wyposażone w kratki wentylacyjne, które usuwają nadmiar wilgoci, to w przypadku zamontowania sufitu podwieszanego istnieje możliwość, że część wilgoci dostanie się w przestrzeń między sufitem podwieszanym a stropem. W takim przypadku musimy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie tworzonej konstrukcji, tak by pod wpływem działających na nią, niekorzystnych czynników nie uległa uszkodzeniu.

Sufit podwieszany – cena i montaż

Decydując się na sufit podwieszany, najczęściej mamy do wyboru sufit z płyty karton gips lub sufit panelowy, polecanej przez nas firmy OWA. Niezależnie na który rodzaj zabudowy się zdecydujemy, w obu przypadkach będziemy musieli zamontować stelaż, do którego będzie przymocowany sufit. Główną różnicą między sufitem podwieszanym z płyty g-k i sufitem panelowym jest ich funkcjonalność. Sufity panelowe pozwalają na łatwą modyfikację, zmianę aranżacji i funkcjonalności na już zamocowanym stelażu. Taki rodzaj zabudowy doskonale sprawdza się w pomieszczeniach biurowych, gdzie część instalacji może być ukryta nad sufitem podwieszanym, który pozwala na łatwy dostęp do wszystkiego, co znajduje się między nim a stropem pomieszczenia. W przypadku gdy decydujemy się na sufit podwieszany z wykorzystaniem płyty kartonowo-gipsowej, możemy pozwolić sobie na większą swobodę, jeśli chodzi o kształty i formy, jednak dostęp do przestrzeni między sufitem a stropem nie jest już tak łatwy.

Cena sufitu podwieszanego zależy od jego złożoności i wybranych materiałów (Sufit podwieszany OWA Szczecin – sprawdź cenę). W przypadku wybrania sufitu z płyty karton-gips na cenę sufitu składa się płyta regips, profile sufitowe, pręty mocujące, taśmy lub siatki łączące oraz materiały niezbędne do jego wykończenia. W przypadku paneli sufitowych potrzebujemy konstrukcji z dźwigarami samonośnymi oraz samych paneli.

sufity podwieszaneWszystko

Serwis

Doradztwo techniczne , Rozwiązania systemowe, Transport

Jesteśmy po to by oferować Państwu kompletne systemy jakie są wykorzystywane w budownictwie, oraz profesjonalne doradztwo dzięki któremu zaoszczędzicie Państwo swój cenny czas oraz uzyskacie wszelkie odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Więcej

Zamówienia

Dział handlowy

tel. +48 (91) 434 57 90
e-mail: biuro@nowa-system.pl

Sklep

ul. K. Twardowskiego 5 (teren Domaru)
70-100 Szczecin
NIP: 852 258 51 56

Godziny otwarcia
Poniedziałek - piątek 8-16
Sobocza - nieczynne

Więcej

+48 602 427 487