Sufity podwieszane – karton-gips, drewno czy panele?

Sufity podwieszane to bardzo estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie w aranżacji wnętrz. Dzięki niezwykle szerokim możliwościom ich zastosowania w pracach wykończeniowych zyskały bardzo dużą popularność. Niewątpliwie dużą zaletą sufitów podwieszanych jest ich łatwy montaż oraz duża podatność na modyfikacje.

Funkcjonalność – sufity podwieszane

Sufity podwieszane są często stosowane ze względu na funkcjonalność, jaką oferują. Dzięki nim możemy w łatwy sposób obniżyć wysokość, na jakiej znajduje się sufit w naszym mieszkaniu. Obniżenie sufitu za pomocą płyt kartonowo-gipsowych to niezwykle popularny zabieg stosowany w kamienicach. Obniżenie sufitu w takim przypadku ma kilka zalet, pierwszą z nich jest oczywiście zmniejszenie powierzchni ogrzewanej w okresach jesiennych i zimowych. Drugą zaletą stosowania sufitów podwieszanych jest maskowanie wszelkiego rodzaju instalacji elektrycznych, klimatyzacji czy ogrzewania i wentylacji. Trzecią zaletą obniżenia sufitów w kamienicach jest optyczne powiększenie pomieszczenia. Często pomieszczenia w kamienicach wydają się mniejsze, niż są w rzeczywistości z uwagi na wysoki sufit i małą szerokość ścian. Obniżając sufit z wykorzystaniem płyt kartonowo-gipsowych, możemy poprawić odbiór wizualny samego mieszkania.

Możliwości dekoracyjne sufitów podwieszanych

Oświetlenie halogenowe lub ledowe to niezwykle popularne rozwiązanie, stosowane do oświetlenia i nadania odpowiedniego charakteru pomieszczeniom. Prowadzanie instalacji elektrycznych w tradycyjnych stropach i ściana to niezwykle trudna praca. Szczególnie gdy nie do końca jesteśmy pewni efektu i będziemy chcieli dokonać kilku poprawek. W takich sytuacjach, z pomocą przychodzą nam sufity podwieszane i płyta karton gips. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala nam w szybki sposób stworzyć wymarzony sufit z efektownym oświetleniem ledowym lub halogenowym. W przypadku wyboru płyt g-k mamy niezwykle wiele dostępnych rozwiązań, które pozwolą nam w łatwy i szybki sposób formować nawet najbardziej wymyślne kształty.

Rodzaje sufitów podwieszanych

Szukając sufitu podwieszanego, możemy spotkać kilka systemów i technologii, w jakich został wykonany. Oczywiście najczęściej spotykanym jest ten wykonany z płyt kartonowo gipsowych, ale nie możemy zapomnieć o sufitach panelowych (mineralnych), drewnianych, metalowych czy napinanych.

Sufit z płyty kartonowo-gipsowej

Jest to chyba najpopularniejsze rozwiązanie, jakie możemy spotkać na polskich budowach i remontach. Ten rodzaj sufitów spotkamy zarówno w domach, mieszkaniach, jak i biurowcach. Sufity z płyt kartonowo-gipsowych odznaczają się dużą wytrzymałością, niską wagą oraz dużą łatwością obróbki. Płyty gipsowo-kartonowe mają niezwykle duży potencjał, jeśli chodzi o możliwości dekoracyjne. Dużą zaletą zastosowania płyt g-k jest ich duża i równa powierzchnia, która pozwoli nam kryć wszystkie mankamenty i nierówności podłoża.

Sufity panelowe

Sufity panelowe możemy spotkać najczęściej w pomieszczeniach biurowych, budynkach użyteczności publicznej oraz sklepach. Panele sufitowe mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów opartych o drewno lub PCV. Ich montaż i aranżacja jest niezwykle łatwa, gdyż całość jest mocowana do metalowego stelaża. Ich dużą zaletą jest niezwykle łatwa możliwość aranżacji i podatność na przyszłe zmiany. Jeden moduł możemy zastąpić nowym modułem w innym kolorze lub ze wmontowanym oświetleniem.

Drewniane sufity podwieszane

Rozwiązanie to jest niezwykle ciekawe i dość oryginalne, co sprawia, że pomieszczenie niemal automatycznie zyskuje ciekawy charakter. Sufity podwieszane, wykonane z drewna doskonale komponują się z niedoskonałościami, jakie możemy spotkać w kamienicach i starym budownictwie. Sufity wykonane z naturalnego drewna wraz z biegiem czasu barwią się na ciemniejszy kolor, nadając pomieszczeniom przyjemny nastrój.

Pamiętajmy, że wybór sufitu podwieszanego w głównej mierze powinien zależeć od przeznaczenia danego pomieszczenia, w którym będzie on zamocowany. Przed finalnym wyborem technologii, warto zapoznać się ze specyfikacją pomieszczeń, tak by dobrać sufit funkcjonalny oraz spełniający nasze oczekiwania estetyczne. Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się więcej, sprawdź naszą ofertę lub odwiedź naszą hurtownię budowlaną.

sufity podwieszane

Serwis

Doradztwo techniczne , Rozwiązania systemowe, Transport

Jesteśmy po to by oferować Państwu kompletne systemy jakie są wykorzystywane w budownictwie, oraz profesjonalne doradztwo dzięki któremu zaoszczędzicie Państwo swój cenny czas oraz uzyskacie wszelkie odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Więcej

Zamówienia

Dział handlowy

tel. +48 (91) 434 57 90
e-mail: biuro@nowa-system.pl

Sklep

ul. K. Twardowskiego 5 (teren Domaru)
70-100 Szczecin
NIP: 852 258 51 56

Godziny otwarcia
Poniedziałek - piątek 8-16
Sobocza - nieczynne

Więcej

+48 602 427 487