Tynki mozaikowe – co warto o nich wiedzieć

Tynk mozaikowy to niezwykle ciekawy oraz funkcjonalny sposób na wykończenie elewacji budynku oraz jego wnętrza. Decydując się na tynk mozaikowy warto poznać ich specyfikację oraz najważniejsze właściwości.

Rodzaje tynków mozaikowych

Ten rodzaj tynku jest oferowany przez producentów w kilku rodzajach. Do wyboru mamy tynki o wielkości ziarna od około 0,5 mm do 3 mm. Decydując się na ten rodzaj wykończenia, możemy wybrać również zróżnicowanej wielkości ziarno. Tynki mozaikowe wyróżniają się również niezwykle szeroką dostępnością kolorów. Do wyboru mamy zarówno stonowane jak i bardziej wyraziste kolory. Dobierając kolor tynku do wybranej powierzchni, warto jest zwrócić uwagę na sposób uzyskania koloru. Kruszywa barwione sztucznie, mogą być mniej trwałe od kruszywa barwionego metodami naturalnymi. Podczas wyboru rodzaju tynku czy też samego koloru, warto jest pamiętać o jego przeznaczeniu. W przypadku gdy chcemy nałożyć masę na ściany, które znajdują się od południowej lub południowo-zachodniej strony o dużym nasłonecznieniu, musimy liczyć się z możliwością ich odkształcenia ze względu na szybkie nagrzewanie.

Zastosowanie tynków mozaikowych

Tynki mozaikowe bardzo dobrze prezentują się zarówno na elewacjach, jak i wnętrzach budynków. Ten rodzaj tynków posiada nie tylko duże walory estetyczne, ale również doskonale chroni powierzchnię przed uszkodzeniem. Z powodzeniem możemy wybrać go do zabezpieczenia ścian budynków, murków czy korytarzy. Masa jaką nakładamy na ścianę jest najczęściej połączeniem żywicy oraz barwionego kruszywa, co finalnie tworzy trwałą, odporną na zabrudzenia i szczelną powłokę ochronną o bardzo dużych walorach estetycznych.

Jak przygotować podłoże pod tynk mozaikowy?

Decydując się na ten rodzaj dekoracji ścian, musimy pamiętać by podłoże było w nienagannym stanie. Powierzchnia musi być czysta oraz równa, powinna też zapewniać wysoką nośność masy na nią nakładanej. Tynk mozaikowy nakładamy bardzo cienką warstwą i wszelkie niedoskonałości powierzchni będą szybko widoczne. Należy więc zadbać o wcześniejsze oczyszczenie, usunięcie wszelkich wykwitów oraz zagruntowanie powierzchni.

tynkitynki mozaikowetynki zewnętrzneWszystko

Serwis

Doradztwo techniczne , Rozwiązania systemowe, Transport

Jesteśmy po to by oferować Państwu kompletne systemy jakie są wykorzystywane w budownictwie, oraz profesjonalne doradztwo dzięki któremu zaoszczędzicie Państwo swój cenny czas oraz uzyskacie wszelkie odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Więcej

Zamówienia

Dział handlowy

tel. +48 (91) 434 57 90
e-mail: biuro@nowa-system.pl

Sklep

ul. K. Twardowskiego 5 (teren Domaru)
70-100 Szczecin
NIP: 852 258 51 56

Godziny otwarcia
Poniedziałek - piątek 8-16
Sobocza - nieczynne

Więcej

+48 602 427 487