Płyta Knauf Akustik – zalety płyty gipsowo kartonowej, która wycisza pomieszczenia

Płyta gipsowo kartonowa jest bardzo często stosowana w budownictwie, do stawiania ścianek działowych oraz szybkiego wykończenia pomieszczeń. Jeśli szukasz płyty gipsowo kartonowej, która ograniczy dźwięki, jakie mogą dochodzić z zewnątrz, to Płyta Knauf Akustik będzie twoim najlepszym wyborem.

Na rynku istnieje wiele rodzajów płyty gipsowo kartonowej, nie wszystkie są jednak tak wyjątkowe, jak płyta Knauf Akustik, która doskonale tłumi wszelkiego rodzaju dźwięki. Knauf Akustik i Knauf Akustik Plus to pełne płyty gipsowo kartonowe, który zostały stworzony by znacząco poprawić komfort przebywania w mieszkaniu oraz budynkach użyteczności publicznej. Decydując się na montaż płyty Knauf Akustik, możemy uzyskać o ponad 6 decybeli wyższy poziom izolacji akustycznej niż w przypadku wyboru standardowej płyty gipsowo kartonowej. Warto wspomnieć, że płyty Knauf Akustik podobnie jak standardowe płyty g-k są łatwe w obróbce, a ich budowa pozwala na formowanie elementów łukowych

Właściwości i zakres stosowania Knauf Akustik Plus

Płyta z grupy Knauf Akustik jest przeznaczona głównie do stosowania wewnątrz budynków jako okładzina w popularnych systemach suchej zabudowy. Ten rodzaj płyty bardzo dobrze sprawdzi się jako element ścianki działowej na szkielecie metalowym i drewnianym, jako element tzw. suchych tynków, sufitu podwieszanego, zabudowy poddaszy czy przedścianki.

Płyta Knauf Akustik wyróżnia się bardzo sprężystym rdzeniem gipsowym, który ma na celu zwiększenie izolacji akustycznej. Sama płyta jest niepalna, łatwa w obróbce i cechuje się niewielkim stopniem odkształcalności przy zróżnicowanych warunkach cieplnych i wilgotnościowych.

Knauf Akustik – 6 decybeli robi różnicę

Zastosowanie płyty gipsowo kartonowej w zestawieniu z typową płytą g-k to, jak wspomnieliśmy wcześniej, poprawa izolacyjności akustycznej o przynajmniej 6 decybeli. W praktyce dźwięk dobiegający do nas z zewnątrz jest słyszalny aż o połowę ciszej. Ta różnica w komforcie jest zdecydowania warta niewielkiej różnicy cenowej między płytami Knauf i zwykłymi płytami karton-gips.

Płyty Knauf są poddawane szczegółowym badaniom, które pozwalają tworzyć wysokiej jakości systemy ścienne o podwyższonej izolacji akustycznej. To wszystko ma ogromny wpływ na komfort wypoczynku i mieszkania. Ograniczenie hałasów docierający do mieszkania z ulicy, od sąsiada zza ściany, od góry przez sufit oraz hałas emitowany przez sprzęt, który znajduje się wewnątrz mieszkania.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak radzić sobie z wymienionymi wyżej rodzajami hałasu, sprawdź koniecznie specyfikacje techniczne i karty produktów Knauf.

Montaż przedścianki z płyt akustycznych Knauf

Do montażu przedścianki z wykorzystaniem gotowego systemu Knauf potzebujemy:

 • wkręty LN “pchełki”
 • profil ścienny UD
 • profil główny CD
 • łączniki bezpośrednie ES
 • taśma akustyczna
 • kołki rozporowe K6
 • taśma przekładkowa Trenn-flex
 • wkręty TN
 • masa szpachlowa Knauf Uniflott

Montaż ścianki z wykorzystaniem płyt akustycznych Knauf przebiega w praktycznie taki sam sposób, jak ma to miejsce podczas montażu standardowej ścianki gipsowo kartonowej i składa się z następujących kroków:

 • wyznaczenie miejsca ścianki
 • Przyklejenie profili UD (profile poziome) z wykorzystaniem samoprzylepnej taśmy akustycznej
 • Przymocowanie profili CD między górnymi i dolnymi profilami CD
 • Przymocowanie łączników bezpośrednich ES z wykorzystaniem taśmy akustycznej i kołków rozporowych
 • Wyrównanie profili CD i przymocowanie ich do ściany z wykorzystaniem wkrętów LN
 • Wypełnienie przestrzeni między profilami z wykorzystaniem wełny mineralnej o odpowiednich wartościach akustycznych
 • przykręcenie płyt Knauf Akustik na tzw. połączenia ślizgowe z wykorzystaniem taśmy przekładkowej Trenn-Fix

Szczegółowe informacje dotyczące montażu płyt gipsowo kartonowych, stawiania ścianek działowych oraz wykorzystaniu niezbędnych materiałów są dostępne w karcie technicznej produktu, oraz na stronie producenta. Zachęcamy do sprawdzenia naszych pozostałych wpisów dotyczących suchej zabudowy oraz sposobu montaż ścianki z płyt gipsowo kartonowych.

Materiały budowlanePłyta karton-gipssufity podwieszane

Serwis

Doradztwo techniczne , Rozwiązania systemowe, Transport

Jesteśmy po to by oferować Państwu kompletne systemy jakie są wykorzystywane w budownictwie, oraz profesjonalne doradztwo dzięki któremu zaoszczędzicie Państwo swój cenny czas oraz uzyskacie wszelkie odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Więcej

Zamówienia

Dział handlowy

tel. +48 (91) 434 57 90
e-mail: biuro@nowa-system.pl

Sklep

ul. K. Twardowskiego 5 (teren Domaru)
70-100 Szczecin
NIP: 852 258 51 56

Godziny otwarcia
Poniedziałek - piątek 8-16
Sobocza - nieczynne

Więcej

+48 602 427 487